שעועית וו’אל הודית- Vall beans

50.00

משקל: 1 ק”ג

תיאור

שעועית וו’אל הודית (Val) מיובאת על ידי מהרג’ה היישר מהודו עד אליכם. עם שעועית הוו’אל ההודית של מהרג’ה תוכלו להכין את התבשיל בידה המסורתי, או כל תבשיל אחר שתרצו, ולקיים את המסורת הנהוגה לפני ולאחר צום תשעה באב בקרב יוצאי הודו.

בידה זהו תבשיל שיוצאי הודו אוכלים בצאת צום תשעה באב. התבשיל מורכב משעועית וואל (שעועית לימה), ולאחר ההנבטה של השעועית מקבלים את הבידה.
מסופר כי היהודים בהודו היו איכרים, לכן גרו בסמיכות לשתילי שעועית וואל. כאשר ישבו שבעה, לא יצאו מהכפר על מנת להשיג מזון, ולכן אכלו בידה.
במרוצת השנים בידה נהפך לסמל לארוחת אבלים ונהוג לאכול את המנה בצאת תשעה באב, כסמל לאבלות על חורבן הבית, לצד צ’אפטי.
הוואל מסמל את חורבן הבית, וההנבטה בזמן הצום מסמלת את ההבטחה לביאת המשיח.
כל משפחה נוהגת להכין את הבידה מעט שונה.

הוראות שימוש בשעועית הוו’אל ההודית:
תחילה יש למיין ולשטוף את שעועית הוו’אל ההודית. לאחר מכן יש להשרות אותה לכ-24 שעות בשפע של מים. כשהשעועית תפוחה, מסננים את המים העודפים, מכסים בבד נושם ולח ומניחים לשעועית לנבוט. תהליך ההנבטה ייערך בדרך כלל 36 עד 48 שעות. לאחר מכן, שוטפים את הנבטים ומקלפים את קליפתם בדרך המסורתית אחד אחד.

מידע נוסף

משקל 1 ק"ג
משקל נטו

1 ק"ג

מוצרים נוספים

Vegan-Friendly ויגן פרנדלי
Group-870.svg
קבל הודעה שהמלאי חוזר נודיע לך באי-מייל כשהמוצר חוזר למלאי. אנא השאר כתובת אי-מייל בה את/ה זמינ/ה.

יישובים באיזור אילת

אילת, נווה חריף, נאות סמדר, שיזפון, שיטים, עובדה, שחרות, צוקי עובדה (בהל”צ), חיון, סיירים, הר ברך, באר אורה, שדה רמון, מכרות תמנע, פארק תמנע, אליפז, סמר, יטבתה, גרופית, קטורה, לוטן, יהל, פארן, צוקים, צופר, א.ת ספיר, ספיר, דלק/בסיס ע. יהב, עין יהב, חצבה, עידן, עיר אובות, עין חצבה.

משלוח חינם

בקנייה מעל 300 ₪ ועד 15 ק"ג

מימוש במעמד הרכישה

* שווי הטבה: 35 ₪ בכפוף לתקנון, אילת והערבה במשלוח מוזל

איזה מוצר לחפש?